Загина авторът на предизвикателството „Ледена кофа”

ЕС

27-годишният Кори Грифин, който е инициаторът на превърналата се в световна мания благотворителна кампания „Ледена кофа”, загина при нелеп инцидент. Той се е удавил при гмуркане край бреговете на Масачузетс, предадоха световните агенции.

Инцидентът е станал през уикенда, при неизяснени засега обстоятелства. Около 02.00 ч. през нощта Грифин скочил от рибарски мостик.  Според очевидци, първоначално се е носел на повърхността на водата, но след това потънал и повече не се показал. Дежурен спасител направил няколко гмуркания и успял да извади Грифин на брега, но опитите за реанимирането му се оказали неуспешни, пояснява Business Insider. Не е ясно защо младият мъж е предприел опасния среднощен скок в океана.

Грифин, който преди смъртта си работи като директор по стратегическо планиранеи на финансова фирма в Ню Йорк,  измисля необичайния флашмоб и започва да го популяризира в подкрепа на борбата с коварното заболяване амиотрофична латерална склероза, след като негов приятел бил диагностициран с тази болест.

Кампанията се разрастна вирусно и стигна дори до България, тъй като в нея участват предимно известни личности. Участниците в нея трябва да се подложат на изпитание със заливане с кофа ледена вода, да заснемат преживяното в клип, в края на който да отправят предизвикателство за същата процедура към други известни личности и да го качат в интернет. Всеки поканен да се включи, има 24 часа да се подложи под леденото ведро или да откаже, като обаче дари 100 долара за каузата.

В „Ледена кофа” до момента се включиха десетки световно известни личности, за някои от които ви разказахме в последните дни. Сред тях са Марк Зукърбърг, Бил Гейтс, Тим Кук, Сатя Надела, Опра Уинфри, Лейди Гага, Бритни Спиърс, Джордж Буш- младши, Чарли Шийн, както и българската тенис звезда Григор Димитров.

Благодарение на кампанията на Грифин, в световен мащаб вече са събрани над 22 млн. долара за борба с амиотрофичната латерална склероза.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната