Норвегия - отворената врата за китайски електромобили в Европа

Политика за бисквитки

Китайският автомобилен производител  BYD обяви, че е изпратил първата партида от планираната доставка на 1500 електрически автомобила до Норвегия до края на годината, предаде Си Ен Би Си.

Компанията, която е подкрепяна от американския милиардер Уорън Бъфет, съобщи, че 100 бройки от изцяло електрическия SUV Tangs са напуснали завода на компанията в Шанхай и ще пристигнат в дилърските центрове в Норвегия към края на лютото.

Автомобилите ще се продават на цена от 599,900 норвежки крони (72 418 долара), уточняват от BYD.

Китайските стартъпи за електрически автомобили Xpeng и Nio също полагат усилия да пробият на норвежкия пазар, където през последните три години продажбите на електромобили надминават тези на колите с двигатели с вътрешно горене.

Xpeng съобщи, че е доставил повече от 300 бройки от своя SUV G3 в Норвегия през първото тримесечие, след като изпрати 100 коли към страната през октомври.

Nio планира да започне да доставя своя SUV ES8 в Норвегия от септември, а седана ET7 – от 2022 г.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Крал Чарлз III ще публикува данъчните си плащания за първи път като монарх
Успешните лидери са любопитни. Ето как да вземете пример от тях
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Куба предприема исторически завой към икономическа либерализация
Иран: Преговорите със САЩ не могат да напреднат без мир в Ливан
На днешната дата, 22 юни. Рождениците днес
Боложан е преизбран начело на НЛП, партията затяга вътрешната дисциплина и изключва опозиционни фигури