Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Европейските компании се възползват от възстановяването на китайския пазар
Китайският пазар продължава да разгръща потенциала си за европейските мултинационални компании, с постепенното си възстановяване от влиянието на пандемията.
През изминалата седмица германските автомобилни производители публикуваха оптимистични данни за представянето си на китайския пазар, за разлика от други пазари, където ръстът им продължава да бъде нисък. „Ауди груп“ съобщи миналата седмица, че доставките на автомобили в Китай са се увеличили с 4,4% на годишна база през първите три тримесечия. „Фолксваген“ също каза, че китайският пазар, който е неговият най-голям, е ключов двигател за възстановяването на пазара. Доставките на негови автомобили в Китай отчитат 3% ръст между юли и септември, предаде "Радио Китай".
Данни на Федерацията на швейцарската часовникарска индустрия показват, че износът на часовници за китайския пазар се е повишил с 10,6% в периода януари – септември до 1,53 милиарда швейцарски франка (1,67 милиарда долара).
Френските гиганти в производството на потребителски стоки също са се възползвали от силното търсене в Китай. Така например компания „Лореал“ е отчела 30% ръст на продажбите през второто тримесечие.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
Общество | Advertorial |Китай пусна в космоса осем спътника за засичане на бедствия и залежи на природни ресурси
Свят |Столичните метростанции "Театрална" и "Хаджи Димитър" отново са отворени
Общество |Мъск смята, че SpaceX може да генерира приходи от 1 трилион долара до 2030 г.
Компании |Костеливият орех „ядрена програма“: Великобритания, Франция, Германия и Италия са готови да отменят санкциите срещу Иран
Свят |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |ЦИК обяви имената на 240-те депутати в 52-рото Народно събрание
Политика |Тръмп: САЩ и Иран постигнаха споразумение за прекратяване на войната
Свят |Цената на електроенергията за бизнеса скача с над 43%
Енергетика |На днешната дата, 15 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Как ще намалим разликите в заплатите между мъжете и жените у нас?
България |ФИФА ще плати на съдията от Сомалия, който не бе пуснат на Световното
Спорт |Горчицата на French’s става зелена като част от рекламата за „Миньони и чудовища“
Маркетинг |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.