Келнер вече е собственик на Теленор

Икономика

PPF Group, която е собственост на чешкия милиардер Петр Келнер, завърши придобиването на телекомуникационните активи на мобилния оператор Теленор в Централна и Източна Европа, по-специално в Унгария, България, Черна гора и Сърбия, става ясно от официално съобщение на компанията до медиите.

PPF Group получи всички необходими разрешения от съответните органи и изпълни всички други необходими процедури и в резултат вече притежава пълен контрол над операциите на Telenor в гореспоменатите страни, се казва в бизнес комюникето.

Общата стойност на закупените активи е 2,8 млрд. евро (изчислена на база стойност на предприятията). PPF Group финансира сделката чрез синдикиран заем. Покупката е най-голямата в телекомуникационния сектор в Централна и Източна Европа от 2011 г. насам.

Новият собственик е взел решението да освободи от длъжност всички досегашни членове на съвета на директорите, съобщи capital.bg. До момента в него влизаха норвежците Анне Флагщат, Вегард Торенсен, Александра Райх, Оле-Бьорн Шилстед (който беше и изпълнителен директор) и Оле-Якоб Бел. Редуцира се и броят на членовете на Съвета на директорите до трима като за постовете са избрани Владимир Радойчич - прокурист и технически директор в българския Теленор и чехите Ян Хануш и Марек Слачик, съобщи capital.bg.

 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Почина режисьорът на „Приятели“ и „Теория за големия взрив“ Джеймс Бъроуз
Защо несигурността е по стресираща от сложността?
„Метрополитен" подписа два договора за разширение от 2 км на метрото в "Люлин"
Иран отново затвори Ормузкия проток заради продължаващите удари в Ливан
Външният министър на Италия отмени визитата си в САЩ заради скандала между Тръмп и Мелони
Как да изберете PR фирма в ерата на изкуствения интелект?
Белият дом обсъжда облекчаване на ограниченията за иранските футболисти на Световното