Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Създателят на Fortnite съди Apple и Google
Компанията разработчик на видео играта Fortnite – Epic Games, ще съди Apple и Google заради свалянето на приложението му от техните онлайн магазини.
Като причина за действията си от двата технологични гиганта посочват нарушения в указанията за плащания вътре в играта, което накара Epic Games да заведе дело, пише „Ройтерс“.
„Apple се превърна в онова, срещу което се обявяваше навремето: бегемотът, който се стреми да контролира пазарите, да блокира конкуренцията и да заглуши иновациите. Apple е по-голяма, по-мощна, по-укрепена и по-зловеща от монополистите от миналата година“, пише в жалбата на Epic Games, подадена в северния район на Калифорния. Не се търси парично обезщетение.
Софтуерната компания атакува Apple и в социалните мрежи с пародия на популярната тв реклама „1984“, както и с кампанията с хаштаг #FreeFortnite, с която призова играчите да търсят обезщетения, след като са загубили достъп до играта.
В отговор Apple също излезе със становище по темата. „Фактът, че техните бизнес интереси сега ги водят към настояване за специални договорки, не променя това, че тези указания създават условия на равнопоставеност за всички разработчици и правят магазина безопасен за всички потребители“, гласи част от него.
Анализаторите вярват, че именно развлекателните приложения имат ключова роля във формирането на приходите на AppStore – най-доходоносният компонент в сегмента на услугите на основаната от Стив Джобс корпорация. Един от конкурентите ѝ, платформата за стрийминг на музика Spotify, подкрепи решението на Epic.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 12 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ООН: 41,6 млн. души са избягали от насилие и конфликти в родните си страни през 2025 г.
Свят |Президентът на FIFA: Организацията не може да управлява правителствата и полицията за визите
Спорт |Рекордното IPO на SpaceX може да направи над 4000 души милионери
Финанси |Президентът няма да налага вето на закона за нов заем от 16 млрд. лв.
Финанси | Advertorial |В Пакистан вече си имат свой “Facebook”
Свят | Advertorial |Колко да плащаме за пенсия?
България | Advertorial |Редица промени в шофьорския изпит
България | Advertorial |На днешната дата, 12 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Лятно кино соаре в градината на Гранд Хотел София
България |Любопитни факти за скуката
Маркетинг |Слави Трифонов обяви най-сетне имотното си състояние
България | Политика | Финанси |ADVERTORIAL
Компаниите от Schwarz Group ускоряват развитието на дигиталния суверенитет с миграцията на 595 000 работни пространства към Workspace by STACKIT
От законодателните промени до изкуствения интелект: защо знанието остава най-сигурната инвестиция за бизнеса
Коментари
Няма въведени кометари.