До преливането на Дунав остава по-малко от метър
До преливането на Дунав остава по-малко от метър и нивото на реката се следи непрекъснато. Засега от кризисните щабове уверяват, че няма опасност за хората и от заливане на къщи. Община Лом има готовност да започне да изгражда временни диги, предава Нова тв.
Жителите от бургаското село Дебелт прекараха изминалата нощ в готовност за евакуация. Причината е критично високото ниво на водите на река Средецка. Вече са залети дворове, а водата се приближава и към къщите, разположени близо до коритото.
Високи води има и по поречието на река Арда. Язовир „Кърджали” засега не прелива. До ръба му остават около 20 см. Властите уверяват, че опасност за близките населени места няма.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.