Специализираният съд остави кметицата на "Младост" в ареста

Общество

Специализираният апелативен съд остави за постоянно в ареста кмета на ж.к. "Младост" Десислава Иванчева. Мярката бе потвърдена и за зам.-кметицата Биляна Христова - Петрова и Петко Дюлгеров - бивш кмет на "Младост", който направи самопризнания, че е бил посредник в уреждането на подкуп от строителния предприемач Александър Ваклин.

Решението на съда е окончателно.

Преди това, прокурорът по делото Илиян Рангелов изнесе подробности в съдебната зала от разговори, записани със специални разузнавателни средства, уличаващи Иванчева. "Поставили сме го на колене, да си плати! Няма да му пусна преписката", гласи един от записите на Иванчева, цитирани от прокурора.  Записът е на неин разговор с Биляна Петрова и Петко Дюлгеров и в него си визира изнудвания бизнесмен Александър Ваклин пред съучастниците й Биляна Петрова и Петко Дюлгеров.

Прокурор Рангелов подчерта, че прокуратурата има още много на брой доказателства, които уличават тримата в престъпление.  Сред тях са записи от камери в кафе "Мементо", на които се вижда, че соченият за изнудван инвеститор Александър Ваклин предава пакет, увит с бял лист, на Дюлгеров. Същият бял лист е открит в служебната кола на Иванчева по време на задържането, посочи прокурорът.

Други видеозаписи, за които прокурорът говори, са тези от срещата на Дюлгеров с Иванчева и Петрова в кафето на градинката "Кристал". 

От прокуратурата настояха съдът да задържи и тримата в ареста. Адвокатът на Иванчева Марковски поиска клиентката му да бъде незабавно освободена с аргумента, че тя никога не се е срещала с Ваклин и не му е искала 500 000 евро подкуп, за да му издаде съобщение за строеж.

Защитата на другите двама обвиняеми Петрова и Дюлгеров поиска те да бъдат пуснати на свобода срещу обещанието, че няма да пречат на разследването.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Времето: До обед слънце, следобед - дъжд
Гърция пази с плаващи бариери плажовете от медузи и опасната риба-заек
Италия изпревари Испания и Франция и стана лидер в летните туристически дестинации в Европа
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев