Петролът продължи да поевтинява в азиатската търговия

Икономика

Цените на петрола останаха в червената зона и днес в азиатската търговия. Вчера котировките на черното злато спаднаха с 3,2 на сто и това доведе до поевтиняването и на книжата на енергийните дружества, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.

Днес американският лек суров петрол понижи цената си с 40 цента до 38,89 долара за барел в азиатската електронна сесия на Нюйоркската търговска борса.

Лондонският сорт Брент от Северно море, чиято стойност е референтна за европейския пазар, поевтиня с 47 цента до 41,09 долара за барел.

Неизвестните около развитието на пандемията и как тя ще се отрази на икономиката помрачиха настроението на инвеститорите.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Математика с контекст: защо новият формат на НВО залага на природните науки
Парламентът одобри и на второ четене вдигането на тавана на дълга
Ритейлът се превръща в технологичен бизнес
Зеленски: Най-добрият начин да се гарантира бъдещето на Европа е с ускорено членство на Украйна в ЕС
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Десет години по-късно: Брекзит е коствал 6% от икономиката на Обединеното кралство
САЩ вдигнаха морската блокада на Иран. Моджтаба Хаменей заяви, че Тръмп е сключил сделка „от отчаяние“