22-ма ранени при нови сблъсъци между мигранти в Кале

22-ма ранени при нови сблъсъци между мигранти в Кале

Ожесточени сблъсъци избухнаха между мигранти от Афганистан и Еритрея вчера във френския град Кале, предава Франс прес. Ранени са 22-ма души. 4-ма от тях са простреляни и лекарите се борят за живота им.

В конфликта са участвали стотина мигранти, част от стотиците в Кале, които се надяват да пресекат нелегално Ламанша и да стигнат до Великобритания.

Според прокуратурата най-малко 12 мигранти са ранени от удари със стоманени пръти.

Вътрешният министър Жерар Коломб замина снощи за среща с кмета на Кале, прокурора и местните власти.

Насилието избухнало първо след сбиване на стотина въоръжени с колове и камъни мигранти близо до болничния център в Кале, където беше т.нар. „джунгла“ – гигантско гето с над 8000 мигранти, разрушено през 2016 г. После избухнал втори скандал на около 5 км по-нататък.

Стотина африкански мигранти с колове тръгнали да нападат 20-ина афганци. Полицията се намесила, за да предпази афганистанците, а в това време вече се събрали между 150 и 200 еритрейци.

Насилието избухнало, след като рано сутринта вчера властите започнаха операция за премахване на палатките и бараките на мигрантите.

След разрешаването на джунглата около 800 мигранти продължават да живеят в Кале по последни данни на неправителствените организации. Според полицията са около 550-600.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Няма решение на Европейския съд по жалба срещу приемането на България в еврозоната
На днешната дата, 6 декември. Никулден
МФ публикува новия проектобюджет в полунощ: И приходите, и разходите са занижени с малко над 1 милиард евро
МААЕ съобщи, че защитният саркофаг на АЕЦ Чернобил е повреден от дрон
Борисов: Да следваме примера на Тръмп, не трябва да наливаме вода с руските активи в мелницата на войнолюбците
Бундестагът прие закона за връщане на наборната военна служба в Германия
Неизвестно за известните: Учители обявяват Едисон за глупак, но любимото му бизнес творение електрифицира света
Без съществени резултати от двудневните консултации между САЩ и Украйна в Маями