Берлинските власти планират да набират полицаи от чужбина

Берлинските власти планират да набират полицаи от чужбина

Полицията в Берлин заяви вчера, че може да започне да набира служители и от чужбина, в частност от други държави от ЕС. Причината е недостиг на кандидати, предаде ДПА.

Потенциалните кандидати от други държави от ЕС ще получават интензивно обучение по немски език, заяви вчера ръководителката на полицията в Берлин Барбара Словик.

Тя каза, че набирането на достатъчно подходящи кандидати може да е трудна задача, както и че кариерата в полицията трябва да бъде направена по-привлекателна.

"Основният проблем е нуждата от по-добро заплащане", заяви Словик. Други стимули за привличане на кандидати според нея биха могли да бъдат предоставяне на евтино жилищно настаняване или финансиране на изкарването от тях на шофьорска книжка.

Словик добави, че иска отново да вижда по улиците на Берлин 19 000 служители. По думите й сега те са около 17 000.

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Генералният секретар на НАТО отхвърля идеята за отделяне на ЕС от САЩ в сферата на отбрана
Последната сделка на Nvidia има една единствена цел – запазване на доминацията в AI
Дронове нарушиха дейността на летището в германския град Хановер
Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
„Лучена стратегия“ или как да печелите клиенти със съдържание
Русия удължава временната забрана за износ на бензин до края на февруари
На днешната дата, 28 декември. Рождениците днес
Ръководителят на въоръжените сили на Швейцария: Не можем да се защитим от пълномащабна атака