Лейбъристка партия може да подкрепи оставането на Великобритания в митническия съюз на ЕС
Британският опозиционен лидер Джеръми Корбин се очаква да подкрепи оставането на Великобритания в митническия съюз на ЕС, предаде „Ройтерс“.
Този ход може да доведе до загуба на подкрепа за британския премиер Тереза Мей, която е подложена на натиск от малка група от проевропейски настроените членове на управляващата Консервативна партия, които са против така наречения „твърд Брекзит“.
Мей изключи възможността за запазване на митническия съюз с ЕС след Брекзит, защото това би било попречило на Великобритания да договори нови търговски споразумения с бързо развиващите се световни икономики като Китай и Индия.
Министърът по въпросите на Брекзит в лейбъристкото правителство в сянка Киър Стармър заяви в неделя, че партията му ще подкрепи единодушно оставането на Великобритания в митническия съюз на ЕС, ако спечели нужната власт.
Въпреки това, все още има съмнения около окончателната позиция на Корбин, който до скоро заявяваше, че предпочита Великобритания да напусне единния пазар на ЕС.
„Ще има хора, които ще ви казват, че Брекзит е катастрофа за тази страни, а други ще твърдят, че Брекзит ще създаде повече възможности и ще подобри условията на живот в страната. Истината е по-проста и тя е в нашите ръце. Брекзит е това, което ние направим от него“, пише в извадки от речта на Корбин.
„Лейбъристката партия ще се споразумее за нови и силни отношения с единния пазар, които включват безтарифен достъп до него и защита на съществуващите права и стандарти“, се казва в още в речта на Корбин.
Привържениците на Брекзит продължават да твърдя, че сключването на нови търговски сделки със различни страни по света е една от най-големите потенциални печалби от напускането на ЕС.
Ако вместо това Великобритания остане в митническия съюз на ЕС, тя би могла да избегне тарифните бариери за своя износ към единния пазар и рискът от връщането на „твърда граница“ между Северна Ирландия и Република Ирландия след Брекзит, перспектива, която притеснява Дъблин и Белфаст.
Според последни проучвания на общественото мнение във Великобритания, лейбъристите имат минимална преднина пред консерваторите, но по подобие на своите политически конкуренти, партията на Корбин остава разделена по въпроса за Брекзит.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 18 юни, Рождениците днес
На днешната дата |Учени в Япония превръщат отпадъчни нудли в хартия
Наука и Здраве |Спад в инвестициите и наемането на персонал помрачава настроенията сред германските доставчици на авточасти
Автомобили |Разследване на Тhe New York Times: Скандалният финансист Епстийн от самото начало имал намерение да се самоубие
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Испания и европейските служби конфискуваха 16 тона фалшиви екипи за Световното по футбол
Свят |На днешната дата, 18 юни, Рождениците днес
На днешната дата |"Меком" стъпи на руския пазар
България |Осигуриха терена за „София Тех Парк”
Бизнес | Advertorial |Един от най-добрите колоездачи в света загина
Спорт |Качествата, а не полът трябва да бъдат определящи! Най-вече, при заплатите
Мениджмънт | Advertorial |Учени в Япония превръщат отпадъчни нудли в хартия
Наука и Здраве |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.