Военни хеликоптери се сблъскаха в Източна Франция, има загинали

Военни хеликоптери се сблъскаха в Източна Франция, има загинали

Два военни хеликоптера са се сблъскали в Южна Франция. Най-малко петима са загиналите при инцидента, съобщиха френските власти, цитирани от Би Би Си.

Катастрофата е станала в езеро северно от Сен Тропе, в департамента Вар. Спасителни екипи са на мястото и издирват шести човек, който е бил на борда на една от летателните машини. 

За момента не е известно какво е предизвикало сблъсъка. Хеликоптерите са били Gazelle, собственост на военното училище за пилотиране Ealat. С тях са тренирани пилоти на френската армия и други военни служби, включително германски и испански пилоти, освен френските.

Този тип машини са на въоръжение във френската армия от 70-те години и са били ползвани от френските сили в Мали по време на антитерористичната им мисия. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Звездите за бизнеса през 2026 година: Везни, Скорпион, Стрелец, Козирог, Водолей и Риби
Дания настоя за зачитане на териториалната цялост на Гренландия
Медведев: Действията на Тръмп във Венцуела са незаконни, но последователни
Времето: Облачно, като на места ще има валежи от дъжд
Мадуро ще се яви пред съд в Ню Йорк. Тръмп не изключва нови удари по Венецуела
Датският премиер призова Тръмп да спре със заплахите срещу Гренландия
Остри реакции в Турция срещу американската операция във Венецуела и залавянето на президента Мадуро и съпругата му
Испания осъди нарушаването на международното право във Венецуела