Въздушен удар по конвой на иракски милиции. САЩ отричат участие

Въздушен удар по конвой на иракски милиции. САЩ отричат участие

Въздушен удар е нанесен върху конвой на иракски милиции близо до лагера Таджи северно от Багдад, съобщава Reuters, като се позовава на собствен, добре информиран източник.

По негови сведения две от три коли от конвоя са били нападнати по въздух. Според последните съобщения в резултат на удара са загинали шестима души, а още трима са сериозно ранени.

САЩ обаче официално отрекоха съпричастност към удара. Говорител на оглавяваната от САЩ международната коалиция срещу "Ислямска държава", полковник Майлс Кугинс заяви в Twitter, че коалицията не е извършвала въздушни удари в района на Таджи, северно от Багдад през последните дни.

След неговото изявление иракската армия също излезе с официално опровержение и отрече да е имало въздушни удари в региона Ал Таджи северно от Багдад, съобщи Sky News Arabia. Иракската армия отрича факта на въздушен удар в Ал Таджи на север от Багдад", се казва в цитирано от телевизията изявление на иракските въоръжени сили.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Белият дом: САЩ обсъждат варианти за придобиване на Гренландия, включително използването на военни средства
Как Дания отказа на САЩ $100 млн. в злато за Гренландия преди 80 години?
Министерство на финансите: Периодът на двойно обращение на левове и евро няма да се удължава
Израел е готов да строи селище, което ще раздели Западния бряг на две
"Спаси София" иска Терзиев да обяви бедствено положение в пет района заради боклука
Започва изплащането на първите пенсии в евро
Наградният фонд на Australian Open достигна рекордните 74,89 милиона долара
Учени откриха странен горещ обект в космоса, който не би трябвало да е там