Кои са страните с най-лоши пътища?

Цитат на деня

Световният икономически форум публикува в сайта си рейтинг на пътищата в страните по света, съобщава БНР.

Според изследването, обхванало 137 държави за периода 2017 г. - 2018 г. , най-добри са пътищата в Обединените арабски емирства, след които са тези в Сингапур и Швейцария. Сред първите десет се нареждат страните Хонконг, Холандия, Япония, Франция, Португалия, Австрия и САЩ.

Страната с най-лоши пътища е Мавритания, след нея се нареждат Демократична република Конго и Хаити. На 5-то и 6-то място са Мадагаскар и Гвинея.

В класацията за най-лоши пътища, България се нарежда на 94-о място, с равни показатели с Танзания, Лаос, Гватемала и Камбоджа. Малко по-лоши са пътищата в Латвия, Мали, Алжир, Малта, Лесото, Уругвай, Черна гора и Зимбабве.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Тръмп обяви кой влиза в Съвета за мир. Желязков и Орбан са единствените представители на ЕС
Президентът с първи пост след оставката: Готови сме, можем и ще успеем!
The New York Times: Пентагонът не е получавал заповед за подготовка на военна операция в Гренландия
Тръмп се отказа от новите мита и обяви, че се обсъжда „рамката на бъдещо споразумение“ за Гренландия
Единствено Люксембург изпреварва България по ръст на дълга в ЕС през третото тримесечие на 2025 г.
Danone и Lactalis изтеглят бебешки млека след сигнал за замърсяване
Времето: В Южна и Източна България все още с валежи от дъжд