Парният локомотив Баба Меца тръгва на атракционна обиколка тази събота

Парният локомотив Баба Меца тръгва на атракционна обиколка тази събота

На 18-и май (събота) „БДЖ-Пътнически превози” ЕООД ще предостави възможност за пътуванe с парен локомотив на всички свои клиенти, които проявяват интерес към ретро подвижния състав. Емблематичният локомотив № 46.03 Баба Меца ще се движи между София и Банкя с пътническа композиция, за която всеки любител ще има възможност да закупи билет. Ретро пътуването се организира съвместно със Столична община район „Банкя” по повод провеждането на фестивала Уличните артисти.

Атракционният влак от София до Банкя ще замине от Централна гара София в 09:00 ч., с който ще пътуват и 25-те артисти, участници във фестивала. В обратното направление композицията ще потегли от гара Банкя в 14:30 ч.

По време на престоя си в курортното градче всички посетители ще могат да се насладят на първия национален фестивал на уличните артисти. Целта на проекта е представянето и развитието на уличната сцена в рамките на четири основни направления: музика, театър, циркови изкуства и изобразително изкуство.

[[{"fid":"333303","view_mode":"default","fields":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"link_text":null,"type":"media","field_deltas":{"1":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":411,"width":800,"class":"media-element file-default","data-delta":"1"}}]]

Ретро влакът ще се движи в състав от шест пътнически вагона, като билетите за тях ще се продават предварително и ще бъдат със задължителна резервация на седящи места.

Цената на билета за влака с парния локомотив № 46.03 между София и Банкя ще бъде 17.50 лв. за пътуване в двете посоки (с включени запазени места). Децата до 7-годишна възраст ще пътуват безплатно без да ползват отделно седящо място. Възрастта на децата ще се удостоверява с акт за раждане или копие от него при закупуване на билети.

Националният железопътен превозвач напомня, че децата на възраст до 10 години задължително пътуват с придружител.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Звездите за бизнеса през 2026 година: Овен, Телец, Близнаци, Рак, Лъв и Дева
Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Нова валута, стар бюджет: Какво ни очаква през 2026 година?
Само „бикове“: Всички анализатори на Уолстрийт очакват възход на акциите през 2026 г.
Новата икономика: Как въглеродният данък върху вносните стоки ще промени световната търговия?
Плащаме само в брой на такситата в новогодишната нощ
Кинолегендата Бриджит Бардо ще бъде погребана в градината на резиденцията си в Сен Тропе
Сметната палата ще проверява раздаването на бонуси в държавните ведомства