ГЕРБ представи проекта си за правителство
Един час преди президентът да връчи втория проучвателен мандат за съставяне на правителство, ГЕРБ представи проекта си за правителство на брифинг пред медиите.
"Осъзнаваме отговорността си. В този момент тя изисква да представим структура и състав на Министерския съвет, въпреки че ще върнем веднага мандата на президента", заяви председателят на ПГ на ГЕРБ Десислава Атанасова.
"Самообявени за алтернативни партии, отказват да носят отговорност и да взимат решения. Никой не иска да носи отговорност. Само ПП ГЕРБ осъзнава, че е важно все пак да има управление на тази държава. В момента се чувства липса на управляващи, а наплив за опозиция. Ситуацията е толкова нелепа, че първият и вторият на изборите не желаят да управляват. А 5-ия и 6-ия искат мандат и да съставят правителство", коментира Атанасова.
"Дължим на избирателите да им представим проектът за кабинет и да видят с какъв потенциал разполагаме”, заяви Даниел Митов, който е предложен за премиер от ГЕРБ-СДС.
Съставът на проектокабинета на ГЕРБ-СДС е следният:
- Вицепремиер - Томислав Дончев
- Вицепремиер и министър на вътрешните работи - Румен Христов
- Вицепремиер и външен министър - Екатерина Захариева
- Министър на финансите - Кирил Ананиев
- Министър на правосъдието - Радомир Чолаков
- Министър на отбраната - Христо Гаджев
- Министър на регионалното развитие - Александър Иванов
- Министър на труда и социалната политика - Деница Сачева
- Министър на образованието - Красимир Вълчев
- Министър на здравеопазването - Костадин Ангелов
- Министър на културата - Любен Дилов
- Министър на околната среда и водите - Ивелина Василева
- Министър на земеделието - Десислава Танева
- Министър на транспорта - Росен Желязков
- Министър на икономиката - Жечо Станков
- Министър на енергетиката - Делян Добрев
- Министър на спорта - Красен Кралев
- Министър на туризма - Деница Николова
"Без конструктивни разговори и консенсус правителство не може да се състави. Аз не виждам такива за третия мандат, така че очевидно отиваме към избори", обясни Даниел Митов.
Според Десислава Атанасова, обаче, се водят заскулисни разговори. "До този момент никой не отговори на каква цена беше получена подкрепата за председател на НС, за различните комисии. Стигна се до парадокс, че ГЕРБ със своите 63 народни представители, беше изравнена с партиите по 30 и получили само 30 комисии", допълни тя.
Припомняме, че след като вторият мандат бъде върнат от ГЕРБ, президентът има 7 дни, за да връчи третия. Ако и с него не се формира редовен кабинет - президентът, с един и същи указ, разпуска парламента и насрочва нови избори, в рамките на два месеца. Държавата остава в ръцете на служебен кабинет, който обаче е с ограничени правомощия и трябва да организира новите избори.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 17 юни. Имен ден празнуват Мануил, Емануил, Емануила, Емануела
На днешната дата |Rolls-Royce сключи сделка за изграждане на малки ядрени реактори в Швеция
Компании |Президентът на FIFA посети съблекалнята на Иран и подкрепи играчите
Спорт |Крахът на социалния консерватизъм и опасностите пред Европа
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 17 юни. Имен ден празнуват Мануил, Емануил, Емануила, Емануела
На днешната дата |"Уникредит Булбанк" и Банка ДСК държат най-много от парите на държавните институции
България | Advertorial |Цитат на деня
Цитат на деня |Русия пуска свой колайдер
Свят | Advertorial |Коренна промяна на валутния пазар
Финанси | Advertorial |Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Компании |Samsung създаде микро карта с памет от 256 GB
Технологии |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.