През лятото има засилено присъствие на каталунската полиция в метрото

Кадър от мястото, публикуван в Twitter /Arturo Fernández

Мирела Демирева се класира за финала на Световното по лека атлетика в Лондон

Мирела Демирева

Българската лекоатлетка в дисциплината висок скок, Мирела Демирева, се класира за финала на Световното първенство по лека атлетика в Лондон. Тя постигна 192 см при втория си опит в квалификациите на скок височина, което е неин личен рекорд. По този начин се класира на шесто място.

Квалификационната норма за участие на финалите бе 194 см, но само 12 от състезателките успяха да преодолеят предишната височина на летвата и така отпадна необходимостта да се правят повече опити.

Мирела Демирева е със златен медал от международния турнир по лека атлетика в Люксембург през 2011 г. и със сребърен от Олимпиадата в Рио.

Финалът в скок височина ще се проведе в събота, 12 август.