1.3 млрд. фалшиви акаунта заличени от Facebook в последните три месеца на 2020-а
Компанията Facebook е свалила над 1 млрд. акаунта, сметнати за измамни или фалшиви, в периода октомври-декември 2020 година.
„Заемаме твърда позиция срещу тази дейност да блокираме милиони фалшиви акаунти всеки ден, повечето от тях по време на създаването им. Между октомври и декември 2020 г. деактивирахме 1.3 млрд. от тях“, се казва в изявление на технологичния гигант.
От Facebook подчертават, че разследват и премахват скрити операции за чуждестранно и вътрешно влияние, които разчитат на фалшиви акаунти. През последните 3 години са разкрити около 100 мрежи на т.нар. „координирано неавтентично поведение“.
Платформата използва и изкуствен интелект за по-бързо откриване на измами и прилагане на политиките срещу неавтентични профили. Автоматизирани системи са помогнали и за свалянето на материали, свързани с COVID-19 и ваксините срещу заразата, които експерти по-рано са обозначили като дезинформация. Блокирани са общо 12 млн. поста по темата.
Ключови думи
|
|
Дигитален проект възстановява разпръснатите ръкописи на Леонардо да Винчи
Любопитно |Турция и Австралия искат 35% от световната енергия да бъде електрифицирана до 2035 г.
Свят |BofA предупреждава за „червени флагове" по отношение на американските акции
Финанси |Великобритания инвестира 1,1 млрд. паунда в национален суперкомпютър с изкуствен интелект
Свят |Бившият президент на УЕФА Мишел Платини заведе дело срещу ФИФА и президента ѝ Джани Инфантино
Спорт |Любомир Качамаков: Необходимо е ясно, предвидимо и устойчиво планиране
5-а годишна конференция за строителство и инвестиции |Испанците вече харчат половината от заплатата си за наем, над 70% в Мадрид и Барселона
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Времето: Нова порция следобедни валежи
България |Франция и Германия се отказаха от проекта за съвместен изтребител
ЕС |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ЦИК обяви имената на 240-те депутати в 52-рото Народно събрание
Политика |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.