Хайко Маас: Брекзит без сделка ще доведе до допълнителна несигурност в Европа

ЕС

Европа може да се сблъска с допълнителна несигурност, ако Европейският съюз и Обединеното кралство не успеят да се споразумеят за двустранните си отношения след Брекзит. Това заяви  германският външен министър Хайко Маас в германския ежедневник Augsburger Allgemeine, цитирано от БНР.

Маас се притеснява от нежеланието на британското правителство да удължи срока за преговори на фона на пандемията от коронавирус, като по думите му „Великобритания се отдалечава от договорената с ЕС политическа декларация по ключови въпроси в преговорите".

Въпреки пандемията, британските власти многократно подчертаха, че няма да искат удължавания на преходния период за договаряне на търговските отношения на Обединеното кралство с ЕС, които изтича на 31 декември 2020 г.

В същото интервю Хайко Маас похвали отговорът на ЕС на избухналата зараза, като заяви, че "ЕС вече е "пораснал" в следствие на кризата и е намерил общи отговори на фона на пандемията".

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Какво се случва с дълговете ви, когато умрете?
10 цитата за живота от Брус Лий
Жечо Станков: Договорът за 7 и 8 блок на АЕЦ Козлодуй ще бъде подписан до края на 2026 г.
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Отравяне с гъби погуби руски журналист, разкрил връзката на Путин с гимнастичката Алина Кабаева
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Oreo си партнира с K-pop групата BTS за кампания в над 80 държави
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“