Франция слага спирачки на ските за Коледа, Италия оставя полицейския час и за празниците
Франция ще въведе мерки, с които да обезкуражи гражданите да пътуват до ски курорти в чужбина в периода на коледните празници, заяви днес президентът Еманюел Макрон, цитиран от ДПА. Мерките ще бъдат съгласувани през идните дни, каза Макрон след среща с белгийския премиер Александер де Кро.
Френският президент призова за европейска координация по въпроса дали ски курортите да работят през празничния сезон. Между алпийските държави се води спор дали зимните курортите трябва да бъдат затворени, за да се предотврати разпространението на коронавируса сред туристите, припомня БТА. Френският премиер Жан Кастекс заяви миналата седмица, че френските ски курорти ще останат затворени. Германия и Италия настояват курортите да заработят чак след Нова година, докато Австрия и Швейцария не искат изобщо да затварят. На този фон Австрия пристъпва към плавно отпускане на затегнатите мерки в цялата страна от последните седмици.
Италия обаче запазва ограниченията в свободното движение дори и по празниците. Италианците няма да могат да пътуват между различните области в периода от 21 декември до 5 януари. Ако някой иска да се мести на вилата или в извънградската си къща за празниците, ще трябва да го направи преди това. Така предвижда новият правителствен указ, който ще бъде публикуван на 3 декември, информира "24 часа".
Изключение ще се направи само за пътуващите за празниците до самотните си възрастни родители италианци, в случай че живеят в различни области.
Ще бъдат затворени през целия коледен период ски пистите и съоръженията, хотелите и хижите в планините.
За да разколебаят италианците, които искат да карат ски в чужбина, ще бъде предвидена карантина след 20 декември за връщащите се от страни като Швейцария и Словения.
И на Коледа и Нова година ще важи полицейският час, който е в сила сега. Това значи, че остава забраната за движение по улиците между 22 часа и 6 часа сутринта, с изключение на спешни случаи. Всичко това означава, че ще бъде сменено и разписанието на религиозните служби в черквите, за да може да свършат преди 22 часа. Италианската епископска конференция вече разпореди всяка епархия да организира службите така, че да се спази протоколът, и вярващите да се приберат вкъщи преди 22 часа.
Предвижда се магазините да затварят в 21 часа, a търговските центрове да бъдат отворени и през уикенда.
Ресторанти и барове ще затварят в 18 часа, както е и сега. След това може да се купува само храна за вкъщи.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 17 юни. Имен ден празнуват Мануил, Емануил, Емануила, Емануела
На днешната дата |Rolls-Royce сключи сделка за изграждане на малки ядрени реактори в Швеция
Компании |Президентът на FIFA посети съблекалнята на Иран и подкрепи играчите
Спорт |Крахът на социалния консерватизъм и опасностите пред Европа
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 17 юни. Имен ден празнуват Мануил, Емануил, Емануила, Емануела
На днешната дата |"Уникредит Булбанк" и Банка ДСК държат най-много от парите на държавните институции
България | Advertorial |Русия пуска свой колайдер
Свят | Advertorial |Коренна промяна на валутния пазар
Финанси | Advertorial |Цитат на деня
Цитат на деня |Samsung създаде микро карта с памет от 256 GB
Технологии |Кометата Джонсън се приближава до Земята
Вселена | Advertorial |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.