Президентът на Иран: Празните заплахи на Тръмп не заслужават отговор
Иранският президент Хасан Рохани заяви, че няма нужда да отговаря на "празните заплахи" на американския си колега Доналд Тръмп, предаде Асошиейтед прес.
Рохани каза това днес на заседание на иранското правителство. Това беше първото му изявление, след като Тръмп предупреди иранския лидер, че заплашването на Съединените щати ще има тежки последствия, предава БТА.
"От някои американски ръководители идват безпочвени коментари и празни заплахи", заяви иранският президент.
"Няма нужда да отговаряме на каквито и да било нелепи изявления. Трябва да им отговорим с действия", каза още Рохани.
Той добави, че "най-категоричният отговор на евтините им изказвания" са "безразличието към техните заговори и изборът да се окаже съпротива на техните кроежи и те да бъдат осуетени".
В неделя Тръмп написа в Туитър, че ако Иран заплашва САЩ, "ще има последствия". Вчера той смекчи тона с думите: "Готови сме да сключим истинско споразумение" с Иран.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Кралската поща на Великобритания достави списание на мъж с 19 години закъснение
Любопитно |Bloomberg: Airbus предупреждава клиентите си за забавяне на доставките с няколко месеца
Компании |Financial Times: Европейските шофьори намаляват покупките на гориво поради ръста на цените
ЕС |Белгия ще инвестира 3,7 млрд. евро в иновации в отбраната в периода 2026-2035 г.
България |Генералният директор на Световната здравна организация пристигна в Уганда поради епидемията от ебола
Свят |Звездите за бизнеса от 8 до 14 юни: Фокусът пада върху сигурността и устойчивите решения
Хороскоп |Главният секретар Георги Кандев напуска МВР
Общество |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Швейцарски компании са инвестирали 27 млрд. долара в САЩ след споразумението за митата
Икономика |Река Ефрат някога се е вливала в Средиземно море
Наука и Здраве |Александър Пулев: Очаквам намаление от 15 до 30% на стоките от първа необходимост
България |Смъртта на “пластмасовия” маркетинг: защо авторството ще бъде най-ценният актив в ерата на изкуствения интелект?
Маркетинг |На днешната дата, 8 юни. Световен ден на океаните
На днешната дата |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.