Сумата за компенсации от трагедията със срутилия се в Генуа мост е недостатъчна

Сумата за компенсации от трагедията със срутилия се в Генуа мост е недостатъчна

Италианският премиер Джузепе Конте е на мнение, че операторът на държавна инфраструктура Autostrade per l'Italia може да увеличи 4-5 пъти сумата от 500 милиона евро, предвидени от фирмата за отстраняване на последиците от фаталното срутване на моста в Генуа и за семействата на жертвите от инцидента, предадоха ТАСС и Ройтерс.

Определената сума е твърде малка на фона на печалбата, която имат за тази година. Те биха могли да увеличат сумата четири или пет пъти, заяви Конте в интервю за в. "Кориере дела сера".

Autostrade per l'Italia е подразделение на инфраструктурния холдинг Atlantia. Тя управлява магистралата А10, част от която е срутилият се миналата седмица виадукт близо до Генуа. При трагедията загинаха над 40 души и десетки бяха ранени.

По думите на премиера сумата от 500 милиона евро може да се разглежда само като частична компенсация. Той подчерта, че въпросът не е свързан по никакъв начин със започнатата процедура по разваляне на договора за концесия между държавата и Atlantia.

На въпроса дали правителството планира да национализира пътните концесии Конте отговори, че правителството ще проучи най-добрия начин да отговори на обществения интерес, отбелязва Ройтерс.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Звездите за бизнеса през 2026 година: Овен, Телец, Близнаци, Рак, Лъв и Дева
Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Нова валута, стар бюджет: Какво ни очаква през 2026 година?
Кинолегендата Бриджит Бардо ще бъде погребана в градината на резиденцията си в Сен Тропе
Само „бикове“: Всички анализатори на Уолстрийт очакват възход на акциите през 2026 г.
Плащаме само в брой на такситата в новогодишната нощ
Новата икономика: Как въглеродният данък върху вносните стоки ще промени световната търговия?
Сметната палата ще проверява раздаването на бонуси в държавните ведомства