Най-скандалните изказвания на американските мениджъри през 2012 г.

Най-скандалните изказвания на американските мениджъри през 2012 г.

Най-скандалните изказвания на американските мениджъри през 2012 г.

На фона на президентските избори в САЩ, както и на икономическите ефекти в страната, които ще настъпят в началото на 2013 г. заради увеличаването на данъците, някои изпълнителни директори се постараха всячески, за да бъдат чути. В някои случаи обаче тяхната политическа намеса им изигра лош номер.

Представяме ви най-скандалните и безумни изказвания на мениджърите през 2012 г. (източник: Business Insider):

Джак Уелч

След като през септември стана ясно, че нивото на безработица в САЩ е паднало под 8 процента, бившият изпълнителен директор на General Electric обвини хората от кампанията на Обама, че са изфабрикували тази цифра. Ето какво гласи негов пост в Twitter, публикуван на 5 октомври: „Тези цифри не са за вярване… хората от Чикаго ще сторят какво ли не… ако не можеш да водиш дебат, просто променяш цифрите.“

Джейми Даймън

Когато в. „Ню Йорк“ отправя въпрос към Джейми Даймън във връзка с непоколебимата му подкрепа на Уолстрийт, изпълнителният директор на JPMorgan Chase отговаря следното: „Това не е Съветският съюз… Живеем в Съединените американски щати. Поне доколкото си спомням. Знаете ли… Това е една свободна скапана държава.“

Доналд Тръмп

През октомври американският бизнес магнат нападна Обама по следния начин: "Ако Барак Обама предостави документите от висшето си образование; документите, с които е постъпил в университета; както и документите, с които е пуснал молба за паспорт, аз ще дам пет милиона долара на една или повече благотворителни организации по негов избор.“

Лойд Бланкфейн

През ноември изпълнителният директор на „Голдман Сакс“ Лойд Бланкфейн сравни американската фискална скала с Втората световна война в интервю за CNBC: “В нашата история съществуват времена, в които бизнес обществото е било изключително застрашено от нашата страна… Така например по време на войната, когато е ставало дума за увеличаване на продукцията, изпълнителните директори, разбира се, първи са губили своето богатство.“

Уорън Бъфет

През ноември Уорън Бъфет заяви, че от изпълнителния директор на JPMorgan Chase би излязло отличен секретар на държавната хазна: „Ако пазарът ни изненада неприятно, според мен той би бил идеалният човек за този пост.“

Джон Шнатър

Изпълнителният директор на Papa John Джон Шнатър заяви, че ще намали работните часове на своите работници и ще увеличи цените на пиците, за да се пребори с ефекта, който реформата в здравеопазването на Обама ще окаже върху неговата компания.

Дейвид Сигел

Изпълнителният директор на Westgate Дейвид Сигел разпрати следния имейл до своите служители: „Ако върху мен или собствената ми компания се стоварят нови такси вследствие на плановете на настоящия ни президент, няма да имам друг избор, освен да редуцирам броя на служителите в тази компания.“.

В края на краищата обаче Сигел си променя мнението и когато Обама печели, той увеличава заплатите на своите подчинени.

Робърт Бенмош

Ръководителят на най-голямата в Америка застрахователна компания American International Group (AIG) Робърт Бенмош е на мнение, че вследствие на сегашната криза в еврозоната средностатистическият европеец трябва да работи до 80-годишна възраст. „Ще се наложи пенсионната възраст да се увеличи до 70-80 години", заяви той в интервю за Bloomberg.

Дов Чарни

Докато ураганът „Санди“ вилнееше по източното крайбрежие на САЩ, шефът на американския моден гигант American Apparel Дов Чарни заяви, че „отегчените“ по време на бурята клиенти могат да се възползват от специална „Санди разпродажба“. На обвиненията, че подобна маркетингова тактика е леко безчувствена, той отговаря: „Ние продаваме облекла. Спя спокойно, знаейки че това (Санди маркетингът) не е сериозен проблем“.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ