Бразилия спечели Световното по футбол за младежи

Бразилският тим отнесе купата в Световното първенство по футбол за младежи на ФИФА. На финала отборът победи Португалия с 3:2, като победният гол бе вкаран в допълнителното време. Последният мач от турнира за младежи под 20 години, който се проведе в Колумбия, взриви стадион „Ел Кампин“ в Богота.

Още в петата минута полузащитникът на бразилците Оскар откри резултата с великолепен гол. След няколко минути Португалия се реваншира благодарение на Алекс, а във второто полувреме дори излезе напред с помощта на Нелсън Оливейра от „Бенфика“. Бразилия изравни резултата на 78-мата минута, когато отново се разписа Оскар. Той завърши играта с хеттрик в 111-тата минута, когато надхитри вратаря Мика с гол от средата на терена.

Бразилският тим печели младежкото световно за пети път и отстъпва по брой на титлите само на Аржентина, която е шесткратен шампион.