В шампионски стил Германия прегази Австралия с 4:0

Отборът на Германия даде сериозна заявка, че ще е сред фаворитите на световното по футбол в РЮА след категоричната си победа с 4:0 над Австралия. Резултатът можеше да бъде и по-изразителен ако немските нападатели бяха вкарали повече от многобройните си положения. Германците показаха динамичен, зрелищен и нападателен футбол. Това бе срещата с най-много отбелязани голове досега на Световното.

Лукас Подолски откри резултата още в осмата минута на срещата, а Мирослав Клозе удвои в 26-ата, като засече с глава центриране на капитана Филип Лам. В 56-ата минута звездата на Австралия Тим Кейхил получи директен червен картон и напусна терена.

В 68-ата минута халфът на германците Томал Мюлер отбеляза трети гол, а Какау, който влезе като резева оформи крайния резултат.

В същата група „D” са още отборите на Гана и Сърбия, които по-рано в неделя завършиха при резултат 1:0 за Гана.