Гана е противникът на Уругвай на четвъртфинала

Едва ли са много областите, в които Гана може да победи САЩ, но във футбола го направи по много категоричен начин. В красив, мъжки и дълъг мач футболистите от Африка, победиха американците с 2:1 на осминафинал. В редовното време резултатът бе 1:1, а победата дойде в продълженията.

Така вече е известна първата четвъртфинална двойка Уругвай срещу Гана. Бил Клинтън, който подкрепяше футболистите на своята страна на стадион "Роял Бафокенг” в Рустенбург остана видимо разочарован.

Отборът на Гана имаше късмет да вкара ранен гол. Още в 5-ата минута Принс Боатенг откри след като премина през половината защита на Щатите.

Този резултат се запази до 62-ата минута, когато Лендън Донован реализира за САЩ от дузпа.

Така завърши редовното време, а в 93-ата минута Асамоа Гиан вкара победния гол. Футболистите на Гана удържаха на финалния натиск на американците, в който се включи дори техния вратар.