Григор Димитров с нова победа на турнира в Ница

Малко повече от час бе нужен на най-добрия ни тенисист Григор Димитров, за да победи израелеца Дуди Села и да намери място във втори кръг на турнира в Ница с награден фонд 450 хил. евро, информира БГНЕС.

21-годишният българин стигна до успех срещу Села със 7-5, 6-1 след само 68 минути игра. В първия сет той поведе с 5-3, но в деветия гейм изгуби преднина и след това се стигна до 5-5. Димитров спечели следващите два гейма и съответно сета, а във втория дръпна с 5-0, загуби само един гейм. В световната ранглиста Дуди Села е позиция пред Григор Димитров на 94-о място. След тази победа израелецът Гришо си гарантира 6885 евро от наградния фонд и 32 точки за ранглистата.

В следващия кръг той ще има много сериозен съперник - Жил Симон, който е поставен под №2 и в първи кръг почива. Французинът има две победи от два мача срещу Димитров, но и в двата стигна много трудно до успеха.