Испания и Чили 2:1, остават в играта

Европейският шампион Испания победи Чили с 2:1. Така двата отбора преминават в осминафиналите. Там обаче ги чакат тежки съперници - испанците ще се срещнат с Португалия, а Чили с Бразилия.

Мачът между Испания и Чили бе динамичен, на моменти изнервен и твърде остър. Испанците чрез Давид Вия вкараха малко странен гол - почти от центъра на терена. За да спре една от атаките на испанците, чилийският вратар Браво излезе далеч пред наказателното поле, изби топката с шпагат. Тя попадна във Виа и той от 45 метра с прецизен удар вкара в 24-ата минута.

При втория гол на испанците също имаше драма. Попадението реализира Андреас Иниеста, като при атаката футболистът на Чили Естрада фаулира друг испанки нападател, получи втори жълт картон и напусна мача.

Макар и с 10 човека чилийците успяха да намалят в 47-ата минута чрез Родриго Мияр.

Това бе всичко за този мач. Идва времето на разборите и на трудните съперници.