Националите трагични срещу Беларус

Националният ни отбор по футбол загуби с 1:0 контролата срещу Беларус в Минск. Това беше най-слабият мач на българите, откакто треньор е Лотар Матеус. През всичките 94 минути нашите не създадоха нито една сериозна опасност пред вратата на противника. Слава Богу, че футболистите ни имаха невероятен късмет и нито една от четирите греди, които удариха домакините не влезе във вратата. Само в продълженията футболистите на Беларус пропусна два чисти гола.

Единственият гол в мача падна в 33-ата минута. Той бе записан на сметката на Кисляк, но всъщност бе автогол на българския вратар Владислав Стоянов. Въпреки грешката, нашият страж бе може би единственият, който игра достойно.

Мачът бе генерална проверка преди европейската квалификация срещу Англия през септември. Двубоят пропуснаха звездите Мартин Петров и Стилиян Петров, които получиха почивка.