Словакия изхвърли световния шампион Италия от Мондиал 2010

Отборът на Словакия изненадващо победи световния шампион Италия с 3:2 в решаващ сблъсък от група „F”. Мачът се игра на стадион „Елис Парк” в Йоханесбург, РЮА.

Двубоят започна равностойно. Двата отбора се надлъгваха главно в средата на терена. Италианците първи стигнаха до голова опасност, но тя бе пропиляна от Винченцо Якуинта, който прати топката в аут.

Не след дълго и словашките футболисти опитаха изстрел към вратата на световния шампион, но защитата се справи.

Така се стигна до 25-та минута, когато след грешен пас в наказателното поле на Италия Роберт Витек се възползва и с прецизен шут матира Маркети за 1:0.

Голът дойде като допинг за футболистите на Словакия, които започнаха да атакуват мощно търсейки гол, обаче късметът бе на страната на „адзурите". Така до втори гол не се стигна и двата отбора се оттеглиха на полувремето при резултат 1:0.

Второто полувреме започна с натиск на световния шампион, които се хвърлиха да търсят изравнителен гол.

В 62-та минута на двубоя Антонио ди Натале стреля опасно към словашкия вратар, който си бе на мястото и улови.

Пет минути по-късно Мартин Шкъртел спаси от голлинията сигурно попадение за италианците.

Като не вкарваш ти вкарват, така се случи и на „Елис Парк”. В 73-та минута Мирослав Витек се озова сам в наказателното поле и от близко разстояние реализира за 2:0.

Драмата в мача обаче тепърва предстоеше. В 85-та минута Италия се върна в мача след като Антонио ди Натале намали за 2:1. След гола „адзурите” си повярваха и тръгнаха да търсят изравняване, но за сметка на това получиха трети гол дело на влезлия като резерва Kaмил Копунек.

В 90-та минута Италия стигна до гол, но реферът го отмени заради засада.

Все пак жестокият натиск на „адзурите” бе възнаграден в самия край, когато Фабио Куалиярела вкара втори гол от далечно разстояние.

Веднага след гола съдията свири края на можеби най-инфарктния мач от началото на Мондиал 2010.

И така при резултат 3:2 Словакия отива на осминафивал, а Италия става вторият именит отбор след Франция, който напуска турнира.