Футболният тим на ЦСКА-Москва изненадващо победи "Севиля", "Челси" аут

Футболният тим на ЦСКА-Москва изненадващо победи Севиля, Челси аут

футболният отбор на ЦСКА-Москва поднесе изненадата на Шампионска лига, побеждавайки „Севиля” като гост с 2:1. В първата среща двата отбора не можаха да излъчат победител - завършиха 1:1. Първи до гол стигнаха ЦСКА в 39-ата минута, но радостта на московския клуб трая само две минути - Пероти изравни резултата. В 69-ата минута руските армейци сложиха точка на този мач, отбелязвайки второ попадение. Кейсуке Хонда вкара от пряк свободен след неумелата намеса на вратаря на домакините Андрес Палоп. Така с общ резултат 3:2 руският състав е четвъртфиналист.

В друг осминафинален мач реванш, изигран късно снощи, „Интер” надигра като гост „Челси” с 1:0. Лондонският отбор, воден от Карлос Анчелоти, напуска Шампионска лига. Единственото попадение в срещата бе на Самуел Ето`о, който се разписа в 79-ата минута след асистенция на Уесли Снайдер.

Днес от 21:45 ч. българско време ще се изиграят последните два двубоя от осминафиналния кръг. "Барселона" посреща "Щутгарт", а "Бордо" ще се изправи срещу "Олимпиакос".