Шампионат по кану-каяк в зала

59 спортисти от 11 клуба по кану-каяк се състезаваха на втория национален шампионат по гребен ергометър в Националната спортна академия „Васил Левски”. Те премериха сили на гребните тренажори, които Българската федерация по кану-каяк осигури преди година и които симулират реално състезание.

На 1000 м за мъжете безспорен победител стана Мирослав Кирчев от клуб “Локомотив”, който през 2010 г. донесе на България европейска титла и бронзов медал от шампионата за младежи в Москва.

На 500 м при жените първа бе Бранислава Мишков от спортен клуб НСА.

След изключително оспорвани финали първите места при юношите младша и юношите старша възраст заеха Християн Цонев от “Локомотив” и Станислав Димитров от ЦСКА. Камелия Караколева, също от ЦСКА, спечели състезанието при девойките.

“Благодарение на тренажорите гребците могат да поддържат специфичната си тренираност и през зимата”, коментира Евелина Петрова, изпълнителен директор на Българската федерация по кану каяк.

С тренажори вече разполагат клубовете от София, Пловдив, Русе и други градове, в които се развива спортът кану-каяк.