ЕЦБ проверява дали международните банки са твърде обвързани с Лондон след Брекзит

ЕЦБ проверява дали международните банки са твърде обвързани с Лондон след Брекзит

ЕЦБ проверява дали международните банки са твърде обвързани с Лондон след Брекзит

Европейската централна банка засилва контрола върху отделите за управление на риска на международните инвестиционни банки в региона, за да гарантира, че те не разчитат на лондонските си офиси дори след Брекзит, предаде Блумбърг, позовавайки се на запознати източници.  

ЕЦБ и националните регулаторни органи правят подробен анализ на това къде банките разполагат с ключов персонал и къде сключват сделки, за да гарантират, че рисковете, свързани с клиенти от Европейския съюз, се отчитат в рамките на блока и не се извън техния надзор, твърдят източниците на медията.

Според тях прегледа включва европейските звена на международни банки, сред които Goldman Sachs Group Inc, Citigroup Inc., JPMorgan Chase & Co., Bank of America Corp, Barclays Plc и Morgan Stanley. ЕЦБ е поискала от банките да отговарят на подробни въпроси относно отделите им за управление на риска, включително къде са базирани търговците и свързания с тях персонал, както и как и къде се обработват търговските сделки, споделят още източниците.

Близо пет години, след като британците гласуваха „за“ напускането на Европейски съюз, банките и регулаторните органи все още са на „тъмно“ предвид несигурността около начина, по които ще изглеждат дългосрочните споразумения за финансовите услуги между двете страни.

ЕЦБ цели да се ограничи практиката, при която банките обслужват клиенти в Европа, докато държат капитала и управленските си структури в Обединеното кралство с мотива, че в противен случаи рисковете ще бъдат по-трудни за управление.

Говорител на ЕЦБ е отказал коментар пред Блумбърг.

След референдума за Брекзит през 2016 г., активи за стотици милиарди долари хиляди работни места се преместиха от Лондон в градове като Париж, Франкфурт, Дъблин и Амстердам. Въпреки че това преселение все още не застрашава статута на Лондон като  глобален финансов център, ЕС даде ясно да се разбере, че очаква по-нататъшни промени през следващите години.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ