Позициите на тялото, които ни пречат в ежедневното общуване

Позициите на тялото, които ни пречат в ежедневното общуване

Позициите на тялото, които ни пречат в ежедневното общуване

Няма значение дали сте на интервю за работа или на среща с някого, с когото току-що сте се запознали – съществуват определени правила за общуване. Те гласят, че езикът на вашето тяло е отговорен за 58 процента от успеха ви.

Именно поради тази причина решихме да ви представим онези позиции на тялото, които ни пречат в комуникацията.

1. Прегърбеност

Когато сте прегърбени, вие изглеждате слаби, незначителни и несигурни в очите на другите. Ако сте се отпуснали на стола (или сте се облегнали прекалено назад), демонстрирате незаинтересованост от работата си. Не на последно място – научни изследвания сочат, че прегърбената стойка понижава настроението и самочувствието.

2. Неправилна позиция на краката

Трудно можем да контролираме позицията на краката си, тъй като тя е подсъзнателна. Тя обаче може да издаде вашата незаинтересованост или несигурност. Освен това начинът, по който поставяте краката си, докато седите, може също да разкрие неща за вашата личност.

- Ако седите със събрани колене и раздалечени стъпала, вие изграждате образа на дете. Едно несигурно и витаещо във облаците дете.

- Кръстосаните крака понякога издават отбранителна, отдалечена или затворена позиция.

- Ако сте разкрачени, може да сигнализирате за господство и значимост. Тази позиция обаче разкрива и арогантност. Това я прави неподходяща в официални ситуации.

- Успоредно разположени крака показват неутралност, която ви кара да изглеждате открити и спокойни.

- Успоредните, леко завъртени настрани крака, прави жените по-женствени и привлекателни.

3. Нервно шаване с ръце

Обръщайте внимание на движенията на ръцете си. Ако шавате с тях нервно, вие демонстрирате липса на доверие и професионализъм. Не е изненада, че нервните движения, като например изпукване на кокалчетата, игра с косата или гризане на ноктите, както и прехапването на устните ви карат да изглеждате неспокойни и несигурни. От друга страна обаче, отсъствието на жестове може да бъде вредно и да показва загуба на интерес.

4. Скръстени ръце

Не стойте постоянно с кръстосани пред гърдите ръце. Това е отбранителна позиция. По този начин е възможно да накарате другите да си мислят, че не желаете да говорите. Същевременно обаче ако държите ръцете си успоредно, вие демонстрирате готовност за диалог. Най-добре е да държите ръцете си назад - това показва вашето превъзходство и увереност. Въпреки това, според някои изследвания, кръстосаните ръце показват по-голяма упоритост при работа с трудни задачи.

5. Слабо ръкостискане

Важно е да се ръкостискате силно. Обратното показва липса на авторитет и увереност. Но и тук трябва да има баланс - твърде силното ръкостискане може да се възприеме като агресивно. Едно от най-лошите ръкостискания се нарича „ръкостискане на мократа риба“ - слабо ръкостискане със студени и потни ръце, което създава впечатление за слабохарактерен и емоционално студен човек.

Прочетете пълния текст на страницата на Obekti.bg.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ