нашите сайтове - сп. Мениджър сп. Обекти Мениджър на годината Новите родители Зеленият кръг

ЦИК изтегли номерата на партиите и коалициите в бюлетината за вота

Снимка: Shutterstock

Централната избирателна комисия определи чрез жребий поредните номера на партиите и коалициите, които ще бъдат записани в бюлетината за гласуване за народни представители на 4-и април 2021 г.

Тегленето на жребия беше излъчвано на живо по БНТ и на интернет сайта на ЦИК. Право да присъстват имаха по един представител на партия и двама представители на коалиция, регистрирани за участие в изборите.

Жребият определи следните номера в бюлетината за вота:

1. ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“

2. КП „НИЕ, ГРАЖДАНИТЕ“

3. ПП „БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН СЪЮЗ“

4. КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“

5. ПП „ВЪЗРАЖДАНЕ“

6. ПП „АБВ (Алтернатива за българско възраждане)“

7. ПП „АТАКА“

8. ПП „КОНСЕРВАТИВНО ОБЕДИНЕНИЕ НА ДЕСНИЦАТА“ /ПП „КОД“/

9. ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“

10. ПП „БЪЛГАРСКА ПРОГРЕСИВНА ЛИНИЯ“

11. КП „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“

12. ПП „Възраждане на Отечеството“

13. КП „ДВИЖЕНИЕ ЗАЕДНО ЗА ПРОМЯНА“

14. ПП „БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ – БНО“

15. ПП „НАЦИЯ“

16. ПП „МИР“

17. КП „ГРАЖДАНИ ОТ ПРОТЕСТА“

18. КП „ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!“

19. ПП „Глас Народен“

20. ПП „Движение на непартийните кандидати“

21. ПП „РЕПУБЛИКАНЦИ ЗА БЪЛГАРИЯ“

22. ПП „ПРАВОТО“

23. ПП „Благоденствие-Обединение-Градивност“

24. КП „ПАТРИОТИЧНА КОАЛИЦИЯ – ВОЛЯ И НФСБ“

25. ПП „Партия на ЗЕЛЕНИТЕ“

26. ПП „ОБЩЕСТВО ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ“

27. ПП „БЪЛГАРСКИ СЪЮЗ ЗА ДИРЕКТНА ДЕМОКРАЦИЯ“

28. КП ГЕРБ – СДС

29. ПП „ИМА ТАКЪВ НАРОД“

30. ПП „ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ“

 

ЦИК изтегли жребия, който определя реда на представяне на кандидатите, регистрирани от партиите и коалициите в различните форми на предизборната кампания по БНР и БНТ, в това число и на предизборните клипове. 

  1. ПП „Възраждане на Отечеството“ 
  2. ПП „АБВ (Алтернатива за българско възраждане)“
  3. КП „ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!“
  4. КП „НИЕ, ГРАЖДАНИТЕ“
  5. ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“
  6. КП „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“
  7. КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“
  8. КП „ДВИЖЕНИЕ ЗАЕДНО ЗА ПРОМЯНА“
  9. ПП „ИМА ТАКЪВ НАРОД“
  10. ПП „Глас Народен“
  11. ПП „АТАКА“
  12. ПП „БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН СЪЮЗ „НОВА ДЕМОКРАЦИЯ“
  13. ПП „НАЦИЯ“
  14. ПП „БЪЛГАРСКИ СЪЮЗ ЗА ДИРЕКТНА ДЕМОКРАЦИЯ“
  15. ПП „ОБЩЕСТВО ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ“
  16. ПП „БЪЛГАРСКА ПРОГРЕСИВНА ЛИНИЯ“
  17. ПП „Партия на ЗЕЛЕНИТЕ“
  18. ПП „БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ – БНО“
  19. ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“
  20. КП ГРАЖДАНИ ОТ ПРОТЕСТА
  21. ПП „Благоденствие-Обединение-Градивност“
  22. ПП „ВЪЗРАЖДАНЕ“
  23. ПП „МИР“
  24. ПП „ПРАВОТО“
  25. ПП „КОНСЕРВАТИВНО ОБЕДИНЕНИЕ НА ДЕСНИЦАТА“ /ПП „КОД“/
  26. КП „ПАТРИОТИЧНА КОАЛИЦИЯ – ВОЛЯ И НФСБ“
  27. ПП „Движение на непартийните кандидати“
  28. ПП „РЕПУБЛИКАНЦИ ЗА БЪЛГАРИЯ“
  29. КП ГЕРБ – СДС
  30. ПП „ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ“ 

 

Жребий за диспутите по националните телевизия и радио: 

  1. ПП „АТАКА“
  2. ПП „Възраждане на Отечеството“
  3. ПП „Партия на ЗЕЛЕНИТЕ“
  4. КП „ДВИЖЕНИЕ ЗАЕДНО ЗА ПРОМЯНА“
  5. КП ГРАЖДАНИ ОТ ПРОТЕСТА
  6. КП „ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!“
  7. ПП „НАЦИЯ“
  8. ПП „КОНСЕРВАТИВНО ОБЕДИНЕНИЕ НА ДЕСНИЦАТА“ /ПП „КОД“/
  9. ПП „ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ“
  10. ПП „БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН СЪЮЗ „НОВА ДЕМОКРАЦИЯ“
  11. ПП „Движение на непартийните кандидати“
  12. КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“
  13. ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“
  14. ПП „Благоденствие-Обединение-Градивност“
  15. ПП „Глас Народен“
  16. ПП „БЪЛГАРСКИ СЪЮЗ ЗА ДИРЕКТНА ДЕМОКРАЦИЯ“
  17. ПП „ИМА ТАКЪВ НАРОД“
  18. ПП „МИР“
  19. ПП „БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ – БНО“
  20. ПП „БЪЛГАРСКА ПРОГРЕСИВНА ЛИНИЯ“
  21. ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“
  22. КП „НИЕ, ГРАЖДАНИТЕ“
  23. ПП „ОБЩЕСТВО ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ“
  24. ПП „АБВ (Алтернатива за българско възраждане)“
  25. КП „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“
  26. КП „ПАТРИОТИЧНА КОАЛИЦИЯ – ВОЛЯ И НФСБ“
  27. ПП „РЕПУБЛИКАНЦИ ЗА БЪЛГАРИЯ“
  28. ПП „ВЪЗРАЖДАНЕ“
  29. КП ГЕРБ – СДС
  30. ПП „ПРАВОТО“
     
още от Политика