Английски финал в Шампионска лига. Тотнъм разплака Аякс

Поредна футболна драма в Шампионска лига. Тотнъм победи с 3:2 Аякс като гост в реванша в полуфинала и с общ резултат 3:3 се класира на финала, където ще играе с Ливърпул.

Двубоят започна прекрасно за холандците, още в петата минута те стигнаха до попадение. Точен беше Матейс де Лигт. В 35-та Аякс покачи на 2:0 с гол на Хаким Зийех.

Всичко изглеждаше приключило в този мач, но не така мислеха Тотнъм и Лукаш Моура. След почивката англичаните промениха коренно играта си. Атаките им станаха по-остри, а пресата в средата на терена беше смазваща.

В 55-та Моура намали за 1:2. В 59-та втори гол за Моура. Резултатът стана 2:2, а Тотнъм се нуждаеха само от едно попадение, за да направят почти немислимото. И това се случи отново Лукаш Моура вкара в 96-та минута.

С този гол Тотнъм си осигури участие на финала в Шампионска лига и затвърди, че този сезон английските отбори са хегемони.