Дафовска – шеста сред легендите в биатлона

Носителката на единствения златен медал за България от зимни олимпийски игри - Екатерина Дафовска, завърши на престижното шесто място в състезанието на легендите в биатлона.

43-годишната чепеларка завъртя две наказателни обиколки и остана на 1.09.4 мин. от победителката Надежда Скардино от Беларус, предаде bTV Спорт.

Надпреварата се проведе на олимпийския център "Раубичи" край Минск, където в сряда започва европейското първенство по биатлон за мъже и жени.

Дафовска участва и в смесената щафета в тандем с руснака Владимир Драчов. Двамата заеха 7-о място, а победител стана двойката Скардино-Сергей Новиков.

Втори са съпрузите Дария Домрачова и Оле Ейнар Бьорндалеч, които пракратиха феноменалните си кариери миналата година.

Състезанието на легендите се проведе за трети път след 2015 г. и 2016 г.