Григор Димитров разписа победа срещу Дамир Джумхур

Най-добрият български тенисист Григор Димитров стартира успешно сезона на трева.

Той победи Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 6:3, 6:7(4), 6:3 и се класира за втория кръг на турнира "Куинс Клъб" в Лондон. Мачът продължи малко повече от 2 часа.

Поставен под №2 в основната схема, Гришо стартира отлично и поведе с 4:1, след което нямаше проблеми да вземе първия сет, предаде БНТ Спорт.

Той дръпна с 3:1 и във втората част, но Джумхур изравни за 3:3, а след това се стигна до тайбрек, в който босненецът триумфира след серия от четири поредни спечелени разигравания.

Джумхур реализира пробив в първия гейм на решаващия трети сет, който Димитров веднага върна, а след това българинът реализира и нов брейк за 5:3, което се оказа решаващо.

Така Григор си осигури 27 860 евро и 45 точки за световната ранглиста, в която заема петото място.

За място на четвъртфиналите ще очаква победителя от мача между квалификанта Джон Милман (Австралия) и участващия с "уайлд кард" вицешампион от 2008 г. Новак Джокович (Сърбия).