Григор Димитров се класира за осминафиналите на Australian Open

Григор Димитров се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия. Българинът не загуби нито един гейм в мача срещу световният №16 - Пабло Кареньо Буста. Димитров спечели с 6:0 първия сет, а при резултат 1:0 във втората част испанецът се оттегли заради стомашно неразположение, пише gong.bg.

Испанецът получи болки в коремната област в петия гейм, заради което "предаде" гейма за българина. Гришо запази психика, въпреки намесата на медицинския щаб за испанеца, който бе викнат между двата сета, след което хасковлията проби за четвърти път своя опонент.

До момента Димитров има шест мача срещу испанския тенисист, като двамата са записали по три победи.

В следващия кръг българският тенисист ще се изправи срещу победителя от мача между миналогодишния финалист Доминик Тийм (Австрия) и австралиеца Ник Кириос.