Григор Димитров започна 2017 г. с победа

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров започна 2017 г. с победа над Стив Джонсън в първия кръг на тенис турнира в Бризбейн, Австралия, съобщава БНР.

Силен дъжд обаче наложи прекратяването на срещата за около 20 минути при резултат 4:2 гейма и 40:15 в полза на българина в първия сет. Ситуацията с прекъсването на мача е доста необичайна, тъй като централният корт в Бризбейн "Пат Рафтър Арина" е покрит, но не изцяло. Заради силния вятър част от зрителите в единия от секторите са били принудени да го напуснат.

Въпреки прекъсването, българският тенисист продължи уверено и завърши с 6:2, 6:3 над Стив Джонсън. Григор Димитров, който в момента е 17-ти в световната ранглиста, традиционно играе добре в Бризбейн. Следващият съперник на българина ще е французинът Никола Маю, който отстрани сънародника си Стефан Робер след 4:6, 6:3, 6:4.