Хванаха с допинг победителите в маратона на София

Победителите в тазгодишното издание на маратона в София са със спрени права заради употреба на забранения синтетичен анабол ЕПО.

Виктория Хапилина от Украйна и Юсеф Сбаи от Италия и Мароко влязоха в списъка на Athletics Integrity Unit – новия орган в световната атлетика, ангажиран с употребата на забранени вещества в спорта.

Сбаи е победител и в маратона на Варна, който се проведе няколко седмици след софийския, пише „24 часа“. Той спечели и джакпота на родната верига от маратони, като сега трябва да връща 15 хил. лева.

На състезанието в София Сбаи финишира заедно със сънародника си Радуан Нуини. Двамата преминаха трасето с рекорд от 2:13:03 часа. След тях остана Мохамед Али от Нидерландия.

Хаплина, от своя страна, също задмина най-доброто постижение на маратона с изключителното време от 2:27:59 часа. След нея се наредиха Джабет Наом и Синтия Косгей от Кения.