Меси изведе Барселона с капитанската лента в първия мач с Куман начело

Носителят на 6 Златни топки Лионел Меси изглежда, че все пак ще остане в Барселона, отборът, в който той играе вече от 19 години.

Аржентинецът демонстрира категорично, че иска да смени отбора след унизителната загуба от Байерн Мюнхен с 2:8 в 1/4-финала на Шампионската лига и дори самоволно не се появяваше на тренировките на тима. Той също така настояваше отборът да го пусне да играе в друг клуб, без да трябва да се плаща пълната стойност на неустойката от 700 млн. евро, която е записана в договора му. В крайна сметка Меси се отказа да води съдебни битки с отбора.

Така въпреки цялата сага вчера Меси игра в първия мач на новия треньор на клуба – легендата от шампионския отбор на Барселона в началото на 90-те Роналд Куман. В приятелска среща Барселона победи третодивизинния Химнастик де Тарагона с 3:1, а аржентинецът се появи на терена с капитанската лента. През първото полувреме Дембеле и Гризман вкараха за Барселона, а през втората част още един гол добави Коутиньо.