Ново голово шоу, този път в Лига Европа

След головото шоу между Манчестър Сити и Тотнъм в сряда в Шампионска лига, снощни станахме свидетили на подобна развръзка, но в Лига Европа. Отново обаче беше замесен английски отбор – Челси.

„Сините” от Лондон победиха Славия Прага с 4:3 и с общ резултат 5:3 се класираха за полуфиналите във втория най-силен турнир на Стария континент.

До 17-та минута домакините водеха с 3:0 - два гола на Педро Ледесма и Жиру, и автогол на Симон Дели. След този развой коментатори и анализатори сложиха край на мача, но не така мислеха гостите от Чехия. Те намалиха в 25-та минута на 1:3 с гол на Сучек.

Челси обаче си върна преднината от три гола в 27-та минута. Точен отново беше Ледесма.

През втората част лондончани се отпуснаха и гостите от Прага се възползваха. За три минути вкараха два гола, които бяха записани на сметката на Петър Шевчик. Чехите имаха още няколко възможности до края на мача, но до чудо не се стигна и напуснаха Лига Европа с гордо вдигната глава.

Ето и останалите резултати от снощните двубои

Айнтрахтт Франкфурт – Бенфика 2:0 (общ резултат 4:4, напред продължават германците)

Наполи – Арсенал 0:1 (общ резултат 0:3)

Валенсия – Виляреал 2:0 (общ резултат (5:1)