Ривер Плейт спечели Копа Либертадорес

Ривер Плейт спечели най-ценния клубен трофей на Южна Америка - Копа Либертадорес, след като победи в реванша Бока Хуниорс с 3:1.

Първият мач завърши 2:2, а този се игра в Мадрид заради скандалите, които го отложиха - непосредствено преди него агитката на Ривер Плейт нападна автобуса с играчите на Бока Хуниорс и изпочупи стъклата му, а двама играчи бяха ранени, припомня „24 часа”.

Дарио Бенедето откри резултата за символичните гости в 44-ата минута, но в 68-ата Лукас Прато изравни, като по този начин мачът стигна до продължения, защото според регламента във финала не важи правилото за повече голове на чужд терен.

В допълнителното време Ривер Плейт доказа по неоспорим начин превъзходството си - в 109-ата минута Хуан Кинтеро изведе тима си напред, а в 123-ата Гонсало Мартинес фиксира крайното 3:1.