Сенегал победи Полша с 2:1

Сенегал победи Полша с 2:1 във втория мач от група „H” на Световното първенство по футбол, който се игра на стадион „Спартак" в Москва.

Резултатът в срещата беше открит в 37-та минута след автогол на полския защитник Тиаго Чонек, а през 60-тата минута М'Байе Нианг удвои преднината на сенегалците след грешка в защитата на Полша.

Гжегож Криховяк върна надеждите на „Дружина полска” с гол в 86-тата минута, но в крайна сметка трите точки отидоха при отбора на Сенегал.

Това е първата победа за африкански отбор в първенството, с която Сенегал се изравни на първата позиция в група „H” с отбора на Япония, който по-рано победи Колумбия с 2:1.

От 21 часа ще се играе първата среща от втория кръг на груповата фаза на Мондиал 2018, в която домакинът Русия ще се изправи срещу Египет.