Томова започна с успех на Уимбълдън, Каратанчева отпадна

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на квалификациите за Уимбълдън, след като победи австралийката Джейми Фурлис с 6-3, 2-6, 6-4 в мач от първия кръг на пресявките.

Томова е поставена под номер 19 в схемата на квалификациите и успя да стигне до трисетов успех след 1, 52 ч. игра. В следващия си мач българската тенисистка ще срещне германката Тамара Корпач или Аяно Шимизу от Япония.

Третата ни ракета Сесил Каратанчева загуби от 22-годишната японка Майо Хиби с 6-1, 3-6, 1-6. Каратанчева започна отлично срещата и даде само един гейм на съперничката си в първия сет, но Хиби взе следващите два сета и затвори мача след час и 56 минути игра, предаде БГНЕС. По-рано днес поражение записа и Елица Костова. Втората ни ракета загуби от Джейми Лоуб с 6-1, 5-7, 1-6.