Тотнъм унижи Борусия Дортмунд

Тотнъм изнесе урок на Борусия Дортмунд, побеждавайки ги с 3:0 в първи осминафинален двубой от Шампионска лига.

Англичаните изиграха един перфектен двубой. През първата част приспаха съперника с битки в средата на терена. А през втората част включиха на горна предавка, с множество бързи контраатаки и преса по целия терен.

Първият гол падна в 47-та минута. Негов автор беше Сон. Ян Вертонген вкара за 2:0 в 83-та, а крайният резултат оформи Льоренте в 86-та минута.

В другия двубой, изигран снощи, Реал Мадрид победи като гост Аякс с 2:1. Карим Бензама даде преднина за „кралския клуб” в 60-та минута. Зийех възстанови равенството в 75-та. И когато всички очакваха мачът да завърши 1:1 Асенсио отбеляза в 87-та.