Зрелищно равенство между Япония и Сенегал

Съставите на Япония и Сенегал не успяха да излъчат победител и завършиха 2:2 в среща група „H“ на Световното първенство по футбол. Мачът се игра на стадион „Екатерининбург Арена".

Сенегал поведе в резултата в 11-тата минута с гол на Садио Мане след грешка на японския вратар Ейджи Кавашима. „Самураите“ изравниха в 34-тата минута с попадение на Такаши Инуи.

През второто полувреме японците показаха повече креативност в атаката и контролираха темпото на мача, но в 71-ата Муса Ваг отново даде преднина на Сенегал. Крайният резултат оформи японската звезда Кейсуке Хонда с попадение в 78-мата минута.

С този резултат Сенегал и Япония събраха по 4 точки на върха в групата и запазиха шансовете си да продължат в следващата в фаза.

В другата срещата от групата Полша се изправя срещу Колубия в 21 часа.