Земетресение в Мексико след гола срещу Германия

Футболните фенове в Мексико предизвикаха земетресение заради изненадващата победа над Германия на световното първенство.

Мексико спечели мача с 1:0 срещу световните шампиони от Германия, които защитават в Русия титлата си от Бразилия.

Сеизмологичната служба обяви, че в столицата Мексико сити е отчетен трус в 35-та минута на мача, когато Чъки Лозано вкара победният гол.

Движение на тектоничните плочи не имало и вероятно скачащите от радост жители на 20-милионната метрополия са били регистрирани от сеизмографите, казват от службата.

Триумфалният гол за Мексико бе вкаран в 35-ата минута от Ирвинг Лосано. За германците това беше първа загуба на световно първенство от 2010 г., когато в Южна Африка  отстъпи на полуфинала с 0:1 пред бъдещия световен шампион Испания. Досега мексиканците имаха само 1 победа в 11 официални мача с Германия и никой не очакваше да засрамят отборя на Йоахим Льов.