Българин си е поръчал новото Bugatti за 2,4 млн. евро без ДДС

Българин си е поръчал новото Bugatti за 2,4 млн. евро без ДДС

Българин е поръчал новата най-бърза серийна кола в света - Bugatti Chiron, стана ясно на автосалона в Женева.

На въпрос на щанда на компанията в „Пал експо” дали това е собственик на предишното Bugatti - Veyron, служител отговори, че тези клиенти са с предимство, но не е задължително да си притежавал вейрон, за да имаш новата суперкола, съобщи „24 часа”. Припомняме, че бизнесменът Румен Гайтански притежаваше Veyron.

От новия модел на Bugatti ще бъдат произведени само 500 бройки, като цената на всяка от тях е 2,4 млн. евро, без в тази сума да бъдат включени данъците и таксите.

От 0 до 100 км/ч Bugatti Chiron ускорява за 2,5 секунди, до 200 км/ч достига за 6,5 секунди, а до 300 км/ч – за 13,6 сек.

В стандартен режим максималната скорост е 380 км/ч. За достигането на 420 км/ч колата се нуждае от активирането на допълнителен специален ключ.

Автомобилът разчита на W16 двигател, развиващ мощност от 1500 к.с. и 1600 Nm въртящ момент, като максималната скорост е ограничена по електронен път на 420 км/ч за движение по обществени пътища.

Двигателят на автомобила работи в комбинация със 7-степенна роботизирана скоростна кутия с 2 съединителя.

Суперавтомобилът е получила и система за задвижване на четирите колела с възможност за блокировка както на предния, така и на задния диференциал.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Володимир Зеленски: Русия атакува тази нощ Украйна с около 500 дрона и 40 ракети
Бонусът на Дивия запад: Рио де Жанейро дава парични награди на полицаите за убити престъпници
България отстъпи на Италия с 1:3 във финала на световното по волейбол
Желязков пред Тръмп: Стратегическото партньорство е ключово за развитието на отношенията ни
На днешната дата, 28 септември. Рождениците днес
Италия ще защитава световната си титла във волейбола срещу България
САЩ ще разсекретят документи за мистериозното изчезване на една от първите жени пилоти
Асен Василев бе преизбран за председател на "Продължаваме промяната"